sina decore logo
اتاق كار
اتاق كار اتاق زندگي شماست ! باور كنيد...
هميشه رنگ و لعاب محيط اطراف مان تاثير بسزايي بر عملكرد زندگي شخصي و كاري دارد اين موضوع آنقدر در كييفت مادي و معنو زندگي مان دخيل است كه ديده نمي شود و اگر هم با بي توجهي در اين باره دچار مشكلات روحي يا جسمي شويم گناهش را بر گردن زمانه و ديگران مي اندازم در حالي كه با كمي دقت در اجراي قوانين دكوراسيون محل كار يا اتاق كارتان در منزل مي توانيد فضايي بانشاط و فوق العاده اي در مكاني كه نقطه عطف درآمدتان محسوب مي شود براي خود بسازيد.
1- پايه هاي اصلي طراحي:
نظم و حفظ خلوتي و شلوغ نبودن پايه هاي اصلي طراحي دكوراسيون اتاق كار مي باشد بنابراين با وسايل غير ضروري و حجيم موجب نقض اين قانون نگرديد.
2- دوست يا دشمن رنگي:
هر رنگ براي هر شخص معنا و مفهوم خاصي دارد گاهي رنگي براي يك شخص شادابي و نشاط را به همراه دارد اما براي ديگري تنش و رنج آن فرد را موجب مي گردد به همين دليل انتخاب رنگ در رنگ آميزي ديوارها و لوازم و اثاثيه اتاق كارتان با خود شماست كه با كدام طيف رنگي بيشتر مانوس مي شويد و احساس آرامش و نشاط مي كنيد به ياد داشته باشيد تعادل در استفاده از رنگ هاي تيره و جيغ حتما رعايت شود و به اصطلاح زياده روي نكنيد.
3- مرز را دريابيد:
مطلوب بودن نورپردازي بسيار حائز اهميت است زيرا اگر مرز استاندارد دور باشد يا رد گردد در هر دوحالت باعث عوارض چشم و صدمات روحي مي شود تا جايي كه فرد تندخو و بي حوصله خواهد شد. پس آن را دست كم نگيريد و با رعايت در فواصل منبع هاي نوري و محاسبه شعاع نوري بوجود آمده شرايط لازم روشنايي در روز و شب را براي خود فراهم آوريد.
4- تاوان اشتباه:
لوازمي چون ميز، صندلي، چراغ مطالعه در صورتي كه مناسب و همگام با عادت ها و خصوصيات اعضاي بدنتان در مواقع نشستن پشت ميزتان باشد شمارا چندين قدم براي بدست آوردن يك اتاق كار دوست داشتني نزديك تر مي نمايد، تصور كنيد از نظر رنگ ، نورپردازي و طراحي دكوراسيون نهايت سليقه را به كار گفته ايد اما با داشتن صندلي و ميز نامناسب كه مي بايست ساعت ها از آنها استفاده كنيد خستگي و فشار عضلاني و نيز استخواني خصوصا مهره هاي ناحيه گردن و كمر را بسيار افزايش مي دهيد چرا كه بدن شما با لوازم و اثاثيه تان نمي تواند ارتباط برقرار كند بنابراين سختي ها و كوفتگي ها را چندين برابر به تمامي اعضا تحميل خواهد كرد ، تفاوت در اندازه هاي قد و همچنين طول دست و پاي هر فرد با فرد ديگر گوياي اثبات اين موضوع است كه اشتباه بزرگي در حال رخ دادن مي باشد اگر براي تمامي افراد بخواهيم به يك اندازه ميز و صندلي بسازيم و اسمش را هم استاندارد نام گذاري كنيم!
5- دمان درد بي درمان:
وقتي كه بر صندلي مي نشينيد كف پايتان به راحتي بايد بر زمين قرار گيرد و خم شدگي زانو نسبت به ساق و ران پاي شما 90 درجه باشد تا بر زانو و مچ هيچ گونه فشار نامتعارفي وارد نگردد، همچنين كمر و نشيمنگاه تان بر صندلي بايد همان درجه يعني زاويه قائم را تشكيل دهند مگر زماني كه در حال جنب و جوش كاري و جابجا كردن زونكن ها و پروده ها باشيد. در صورتي كه ارتفاع ميز شما بيشت از ارتفاع قدتان زماني كه بر صندلي نشسته ايد مي باشد و اين موضوع شما را حسابي آزار مي دهد صندلي خود را متناسب با ميزتان انتخاب كنيد و براي آنكه قانون 90 درجه را رعايت كنيد يك زيرپايي كه مي تواند حتي يك آجر باشد تهيه كنيد. براي نظم ، زيبايي و راحتي بهتر است دو آجر را از پهنا كنار هم قرار ديد و با فويل ضخامت داري آن ا كادو كنيد تا كف پايتان را كاملا در بر گيرد.
6-چادر نزنيد:
چنانچه راست دست هستيد چراغ مطالعه تان را در سمت چپ ميزتان بايد قرار گيرد و اگر چپ دست هستيد در طرف راست تان در نظر گرفته شود تا هنگام مطالعه و نگارش دست تان بر كاغذ چادر نزند و سايه نيفكند.
7-غيرقابل بازگشت:
هيچ گاه ميز را به گونه اي قرار ندهيد كه رايانه تان پشت يا رو به روي پنجره و نور خورشيد قرار بگيرد زيرا در هر دوحالت شما و چشمتان را هنگام كار و بخصوص استفاده از رايانه به زحمت و دردسر خواهد انداخت ، پشت به نور آفتاب پس از مدتي صدمات جدي را در رايانه تان بوجود مي آورد و رو به پنجره در طولاني مدت آسيب هاي غير قابل بازگشتي بر بينايي تان به يادگار مي گذارد.
8-سطل زباله خشك:
بودن سطل زباله براي انباشتن كاغذ هاي باطله و چك نويس ها تميز ماندن اتاق تان را تضمين خواهد كرد فراموش نكنيد تنها اجازه داريد زباله هاي خشك را درون آن بياندازيد تا از استشمام بوي نامطبوع حاصل از سطل زباله اتاق كارتان در امان باشيد.
 9- فراگيري تزريق مُسكن قوي به رگ ها الزاميست:
قرار دادن يك مبل راحتي كه بهتر است از نظر طول هم اندازه قدتان باشد نفع بسزايي برايتان دربر خواهد داشت زيرا به بهانه پذيرايي از مهمان يا اعضاي خانواده تان هنگامي كه به اتاق كارتان براي ديدار يا صحبت كردن مراجعه مي كنند مي توانيد از آن به عنوان يك تختخواب اورژانسي بهره ببريد تا زماني كه خستگي زياد باعث سردرد يا خواب آلودگي شديد در شما شده است با يك چرت كوتاه جند دقيقه اي مُسكن و آرام بخش فوق العاده قوي و طبيعي را به تك تك سلول هايتان هديه دهيد.
10- نباتات دوست داشتني:
خواهشمندم به كار بردن گروه نباتات در محيط كارتان از قلم نيفتد ،طراوت و تازگي گل ها آنقدر انرژي بخش و دلنشين است كه باور نمي كنيد چه تاثيري در بالا بردن كيفيت و تصميم گيري هاي مسائل كاري تان مي گذارد و از طرفي ذوق و سليقه شما به نمايش گذاشته مي شود. سعي كنيد گياهي را انتخاب نماييد كه شاخه و برگ هاي سرسبز و پرحجمي داشته باشد خصوصا با آب و هواي اتاق سازگار باشد در خاطرتان بسپاريد فقط يك گلدان مي توانيد براي خود در نظر بگيريد استفاده بيش ازاين از گل ها و گياهان شما را در داشتن و نگهداري از آنها به زحمت مي اندازد به گونه اي كه از خيرش مي گذريد.
11- حصارها را بشكنيد:
خرابي ها و نابساماني هاي محيط اطرافتان را بررسي كنيد و آنها را سر و سامان ببخشيد تا در مواجهه و برخورد هر روزه نقص هاي مشهود و ملموس اتاق تان آنهم به صورت مستمر و پايدار دچار عصبانيت دروني پنهان كه همان آتش زير خاكستر است نشويد كه مطمئنا با هر نسيم كوچكي شعله هاي آن زبانه مي كشد و در اين بين ترديدي نيست خود و اطرافيان تان در حصاري از اندوه و پشيماني زنداني خواهيد كرد.

 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری