sina decore logo
 گل ها در پذيرايي : 
استفاده از گل در پذيرايي كار ساده اي است . كافي است به نزديك ترين گل فروشي برويد و هر گلي كه مورد پسند شما است انتخاب كنيد و بخريد . به شما قول مي دهيم كه هر انتخابي كه بكنيد به فضاي اتاق تان خواهد آمد . برعكس اتاق هاي ديگر كه بايد با استفاده از دكوراسيون آنها ديگران را غافلگير كنيد . در اتاق پذيرايي بايد به دنبال هماهنگ كردن رنگ ها باشيد . يك اتاق زيبا ، گلهای زیبا و ساده مي طلبد . سفيد و سبز با هم و سفيد و بنفش بهترين انتخاب ها هستند . اما رنگ هاي تيره تر را هم فراموش نكنيد .
                                                                                                                                       
هميشه تصوير ما از گياهان ديدن شاخه و برگ هاي شاداب همراه با شكوفه ها و گل هايشان مي باشد اما ويكتوريا از خانواده مرجان ها آنقدر متفاوت و جذاب است كه بايد ريشه طويل و پهن زيباي او را نظاره گر باشيم اين ريشه دريايي به نام ويكتوريا در يك گلدان بلوري مملو از آب نگهداري مي شود كه براي سلامت و شفافيت محيط آن مي بايست با فاصله زماني يك يا دو ماه به تعويض آن اقدام بورزيد البته خاك ژله اي نيز گزينه مناسبي مي باشد بخصوص اگر رنگي باشد كه ديگر نيازي به عوض كردن آن نيست و به طور دائم مي شود در همان خاك ژله اي نگهداري گردد دقت كنيد ريشه اين گياه در خشكي بسيار آسيب پذير است پس هنگامي كه آب يا خاك ژله اي آن از سطح ريشه پايين مي آيد و تبخير مي شود روي آن را با مايع مورد نظرتان پر سازيد . براي جلوه بيشتر ويكتوريا را در آكواريومتان قرار دهيد تا از زيبايي ماهي ها و ريشه دريايي شگفت انگيز به طور همزمان بهره ببريد به كار بردن نور پردازي هاي مناسب در داخل آن يا بالاي لبه هاي آكواريوم اين دكور آبزي را با شكوه تر خواهد ساخت .
بامبو گياهي است از خانواده رساسه كه در منطقه بومي كامرون ، مناطق گرمسيري غرب آفريقا و همين طور نواحي كوچكي از آسياي شرقي پرورش مي يابد ، دماي ايده آل براي آن 20 درجه سانتيگراد و از نظر آب و هوايي نيازمند كمي رطوبت مي باشد ، شما مي توانيد با اسپري كردن آب بر آن رطوبت لازم را در اختيارش قرار دهيد . اغلب تصور مي شود اين گياه به همان صورت پيچكي كه عرضه مي گردد رشد مي كنند اما در حقيقت راست قامت و بلند است و تا 1/5 متر هم مي تواند ارتفاع داشته باشد و با روش هاي خاص و جالبي بامبو را مجبور مي سازند تا هنگام رشد بدين شكل يعني مارپيچي در بيايد و اينگونه بر زيبايي اش مي افزايند كه به رنگ هاي سبز و سفيد ، سبز و زرد يا سبز تيره ديده مي شوند .
                                           
نور غير مستقيم براي آن بسيار مناسب است چرا كه نور مستقيم برگ هايش را دچار سوختگي كرده و زرد مي گردد . اين گياه در اصل درون خاك پرورش مي يابد اما توانسته خود را با شرايط جديدش در آب وفق دهد و شاداب و سالم باقي بماند . دقت داشته باشد آب لوله كشي بدليل كلر زياد براي آن به اصطلاح سنگين مي باشد و ممكن است در بامبو مشكل ايجاد كند بهتر است آبي را كه مي خواهيد در نگهداري از اين گياه استفاده كنيد را درون ظرفي ريخته و تا مدت 24 ساعت بگذاريد در همان حال باقي بماند حال اگر فرصتي براي اين كار نداريد آب معدني يا رودخانه گزينه مناسبي در اين زمينه مي باشد . زمان گل دهي بامبو بين اواخر پاييز تا اوايل زمستان مي باشد كه به رنگ سفيد يا نزديك به سفيد است فراموش نكنيد هر دو هفته يا حداكثر ماهي يكبار اقدام به تعويض آب گلدان تان نماييد تا ماندگي آب باعث نشود گياه مريض گردد و صدمه ببينيد ، اكثراً براي بهتر نشان دادن زيبايي بامبو از گلدان هاي بلوري استفاده مي شود در صورت تمايل يك نخ رنگي به قسمت پايين آن نزديك ريشه ببنديد تا رنگ نخ تان كه حتما بايد ابريشمي باشد تغيير كند .
اگر شما هم گل بامبو را در منزل تان نگهداري مي كنید ممكن است در اثر مساعدت آب و هوا و يا رسيدگي مناسب گل بامبوي شما خيلي بلند شود كه البته اين رشد از برگ ها خواهد بود نه از ساقه و همان طور كه مي دانيد بلند شدن بيش از حد اين گل از برگ ها چهره زيبايي ندارد و حتي ممكن است منجر به شكستن گل شما شود . براي جلوگيري از اين امر ، هر زمان كه احساس كرديد بلندي گل ها متناسب شده است و نخواستيد گل بيشتر از اين به سمت بالا برگ بدهد با يك قيچي نيز از آخرين گره مورد نظر برگ را چيده و با رنگ ، برش برگ را رنگ كنيد تا هوا نكشد . برگ هاي چيده شده را در آب مي توانيد نگهداري كنيد نگران نباشد آنها خراب نمي شوند ولي چون ساقه ندارند هرگز رشد نمي كنند و البته براي گل هاي داخل آكواريوم نيز مناسب مي باشند . در ضمن در صورتي كه رنگ در دسترس نداريد مي توانيد بجاي آن از لاك استفاده كنيد .

 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری